Kalendář akcí
Stavíme, Bydlíme
HODONÍN

1. - 2. února 2019
Dům kultury Horní Valy
více...
Stavíme, Bydlíme
UHERSKÉ HRADIŠTĚ

15. - 16. března 2019
Městská sportovní hala
více...
Stavotech OLOMOUC
28. - 30. března 2019
Výstaviště Flora
více...
Stavíme, Bydlíme
JIHLAVA

5. - 6. dubna 2019
Dům kultury
více...
Stavíme, Bydlíme -
Krkonošský veletrh TRUTNOV

30. dubna - 1. května 2019
Společenské centrum UFFO
více...
FRÝDECKO-MÍSTECKÝ VELETRH
24. - 26. května 2019
Hala Polárka
více...
Moderní dům a byt
PLZEŇ
Žena a domov
1. - 3. listopadu 2019
Hala TJ Lokomotiva
více...
Stavotech OLOMOUC
Ekoenerga
Moravská Dřevostavba
7. - 9. listopadu 2019
Výstaviště Flora
více...

Solární energie - inovativní kombinace pro ekologicky prospěšnou budoucnost

Inovativní fotovoltaický systém od firmy Solární tašky splňuje v jedinečné kombinaci s konvenční střechou z pálených tašek nejvyšší nároky na technologii, stálost a estetiku a téměř neviditelně přilne do prostředí střechy.

Jako ekologicky prospěšná a trvalá alternativa k výrobě energie spotřebováváním fosilních zásob čerpá solární technika z nekonečného zdroje energie, síly slunce. Nejnovější vývoje v této oblasti činí z fotovoltaiky jednoduché a ekonomicky výhodné řešení k výrobě energie pro každou velikost investice.

Firma Solární tašky vyvinula spolu se švýcarskou firmou a s cihelnou Rapperswil Louis Gasser AG inovativní a esteticky pohledný solární systém, který ve vysoké míře odpovídá komplexním požadavkům investorů, zpracovatelů a úřadů. S cílem, umožnit instalaci fotovoltaiky na všech střechách, a to i tam, kde ochrana památek nebo komplexní tvary střech vyžadují náročná řešení. Uspořádání modulů tak zaručuje maximální výkon, aniž by mohly vrháním stínů vzniknout velké ztráty výkonu.

Základní myšlenka spočívá – vedle vysokých nároků na estetiku – především v nanejvýše efektivním a zároveň elegantním celkovém řešení, solární střešní tašce. Tento takzvaný hybridní systém využívá solární energii k současné podpoře vytápění a výrobě elektrického proudu.

Firma Solární tašky nepřetržitě dále vyvíjí se švýcarskou firmou patentovaný hybridní systém tak, aby se při současném snižování nákladů mohla zvyšovat účinnost a efektivnost. Váš příspěvek pro budoucí 2000wattovou společnost má vést k tomu, aby každá domácnost mohla sama proud vyrábět a pokrývat svou vlastní energetickou spotřebu.

„Zavést slunce, to je nový a cílevědomý úkol architekta“ – Le Corbusier

Systém firmy Solární tašky je neodolatelně jednoduchý a zároveň rafinovaný:
Fotovoltaické moduly jsou integrovány do pálené střešní tašky a tvoří tak jednotné prostředí střechy bez dalších rušivých nebo viditelných prvků. Kabely jsou položeny pod pokrytí.Fotovoltaika

Technika

Fotovoltaický panel sestává z jednotlivých monokrystalických buněk, které jsou vzájemně spojené do série. Fotovoltaický modul se skládá ze 4 dohromady spojených jednotlivých panelů, které vykazují jmenovitý výkon každý po 6,25 Wp. Tím je výkon na modul 25 Wp. Na m2 střešní plochy z pálených tašek tedy vykazuje výkon 75 Wp.

Čtyřčlenná rodina spotřebuje průměrně za rok řádově 3500 až 6000 kWh elektrické energie, a k tomu je potřeba 45 až 80 m2 solárních střešních tašek.

Fotovoltaické moduly podléhají stálé kontrole kvality a jsou dodatečně zkoušeny nezávislým zkušebním institutem „TÜV“ – nezávislým znakem kvality, aby výrobek mohl již předem potvrdit vysoké nároky zákazníků na kvalitu.

Montáž

Montáž se provádí bez dodatečných nástrojů současně s pokrýváním nových pálených střešních tašek. Při tom se do střechy z pálených tašek nevrtají žádné otvory nebo se nepoužívají jiné montážní pomůcky: Střecha zůstává na 100 % těsná. Řešení je koncipováno tak, aby při odpovídající přípravě bylo kdykoli a bez velkých dodatečných nákladů možné rozšíření fotovoltaického zařízení pomocí solárních střešních tašek.

Montáž a uvedení do provozu provádí kvalifikovaní a vyškolení odborníci, kteří se denně setkávají s tématikou opláštění budov a speciálně se střechou. Střecha zůstává zcela pochůzná.

Estetika

Cílem takové fotovoltaické instalace je zachovat vedle energeticky příznivé výroby proudu také pohlednou optickou stránku. Zvlášť důležité je to tam, kde obraz sídliště nesmí být nebo může být jen mírně rušen fotovoltaickým zařízením.

Proto doporučujeme celoplošně osadit příslušnou stranu střechy moduly firmy Solární Střešní tašky. Optimalizovanými kabelovými rozvody jednotlivých modulů jsou ztráty výkonu tvorbou stínů z vikýřů, střešních oken a komínů minimální a mohou být bez potíží zahrnuty do esteticky náročného investičního plánování. Tím může nominálně nižší výkon solární střešní tašky plně vyčerpat tuto flexibilitu a zcela udržet krok s velkoplošnými solárními panely. Vhodný výběr barvy použitých pálených střešních tašek sníží dodatečně možné optické rušivé efekty. Veškeré kabely jsou pokládány pod pokrytí, nejsou viditelné a nejsou přímo vystaveny povětrnostním vlivům.

Recyklace

Firma Solární Střešní tašky se již dnes vypořádává s tématem recyklace a vytváří potřebné možnosti pro dodržení vysoko stanovených cílů ve vztahu ke stálosti svých produktů.

Aby bylo možné na konci životnosti PV moduly odborně ekologicky likvidovat a především dále použít, připojili jsme se k evropsky aktivní a obecně prospěšné organizaci PV CYCLE. Regionální sběrná místa přijímají bezplatně naše PV moduly a tak dochází ke kompletnímu opětovnému zhodnocení. Financování probíhá formou předběžného recyklačního poplatku, který se vybírá za každý prodaný PV modul.

Výhody tašek

Hlavní výhodou solárních tašek oproti solárním panelům je možnost přímého hašení při požáru. Naše technologie zajišťuje bezpečnost i v kritických situacích.

Další výhody

 • Řešení pro nejvyšší estetické nároky
 • Integrace do střechy z pálených tašek jako garant pro příjemné klima k bydlení, uchování vysoké hodnoty a dlouhá životnost
 • Využití obnovitelných zdrojů energie a ekologicky prospěšných energetických technologií
 • Snadná a rychlá montáž vyškolenými odborníky
 • Inovativní, modulární a bez velkých nákladů rozšířitelné řešení pro fotovoltaiku
 • Bez rušivých položených prvků na střeše
 • Snížení možných odrazů světla
 • Plně pochůzná střecha
 • Fotovoltaické moduly odolné vůči nárazovému větru s kroupami
 • Systém vhodný pro novostavby nebo sanace střech
 • Vzhled budovy a také struktura střechy zůstanou zachovány. Systém je tedy také adaptovatelný na chráněné budovy
 • Nejvyšší dotační sazby pro solární energii díky systému integrovanému ve střeše (např. „swissgrid“)
 • Hezký vzhled
 • Snadná výměna v případě poruchy

Důmyslný systém, se zachováním vysoké hodnoty a nejvyšší kvality – požadavek pro švýcarskou kvalitní střechu.


Kontakty

Sídlo firmy
Radek Doležal
Botanická 612/36
Brno 602 00
IČ: 67052908
DIČ: CZ7701223970

Provozovna
Radek Doležal
Bayerova 25
Brno 602 00
Tel.: +420 603 244 764 solarni tasky Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět

Všechna témata Nové téma

Diskuzní fórum