Kalendář akcí
Stavíme, Bydlíme
HODONÍN

1. - 2. února 2019
Dům kultury Horní Valy
více...
Stavíme, Bydlíme
UHERSKÉ HRADIŠTĚ

15. - 16. března 2019
Městská sportovní hala
více...
Stavotech OLOMOUC
28. - 30. března 2019
Výstaviště Flora
více...
Stavíme, Bydlíme
JIHLAVA

5. - 6. dubna 2019
Dům kultury
více...
Stavíme, Bydlíme -
Krkonošský veletrh TRUTNOV

30. dubna - 1. května 2019
Společenské centrum UFFO
více...
FRÝDECKO-MÍSTECKÝ VELETRH
24. - 26. května 2019
Hala Polárka
více...
Moderní dům a byt
PLZEŇ
Žena a domov
1. - 3. listopadu 2019
Hala TJ Lokomotiva
více...
Stavotech OLOMOUC
Ekoenerga
Moravská Dřevostavba
7. - 9. listopadu 2019
Výstaviště Flora
více...

Teplovzdušné solární panely SolarVenti

Teplovzdušné solární panely SolarVenti jsou účinným pomocníkem při boji s vlhkostí, plísní a zatuchlým vzduchem na chatách, chalupách, v rekreačních objektech, sklepech, garážích, domech, karavanech a dalších. Hlavními funkcemi SolarVenti je přávě větrání, odvlhčování a temperování – to vše při bezplatném provozu, nezávislém na elektrickém připojení. Tento zcela jednoduchý systém je poháněn a řízen pouze sluncem, takže jeho provoz nezatěžuje ani Váš rozpočet a ani životní prostředí.

SolarVenti lze umístit jak na zeď, tak i na střechu. Pokud se zákazník rozhodne umístit SolarVenti na střechu, bude mu dodána kompletní střešní sada pro tento účel. Instalace těchto teplovzdušných panelů je jednoduchá, takže Ti šikovnější to zvládnou i sami. Nejoptimálnější umístění panelu je na místě orientovaném, co nejvíce na jih, kde nedopadá stín z okolních stromů, domů aj. Při umístění na zeď je třeba počítat s případným stínem z přesahu střechy.

A jak tento malý zázrak funguje? Zcela jednoduše. V samotném solárním panelu je umístěna solární buňka a na zadní perforované stěně ventilátor. Při každém slunečním svitu začne solární buňka vyrábět proud potřebný ke spuštění a chodu ventilátoru. Zadní stranou panelu se do panelu nasaje čerstvý vzduch z venku, uvnitř panelu se ohřeje a ventilátor ho následně vžene dovnitř do chaty, domu aj. Tím, že celý systém funguje na bázi přetlaku, není potřeba dalších rozvodů uvnitř domu. Pokud je potřeba dostat čerstvý a temperovaný vzduch do více místností, stačí mezi nimi nechat otevřené dveře.

Temperovaný a čerstvý vzduch, který SolarVenti vhání dovnitř vytlačuje vlhký a zatuchlý vzduch netěsnostmi ven. Pokud je dům hodně utěsněný, může použitý vzduch také uniknout ven otvory, jako je např. digestoř s odtahem ven, komíny a jiné ventilace. Před instalací SolarVenti je velmi důležité si rozmyslet umístění vstupní vzduchové trysky, právě aby nebyla v těsné blízkosti těchto otvorů, aby temperovaný vzduch tudy nevylétl hned ven.

Tím, že SolarVenti zajistí cirkulaci temperovaného vzduchu uvnitř objektu, zamezí zároveň i usazování vlhkosti uvnitř domu a tím i vzniku plísní. Pokud jste zvyklí zazimovat Vaši chalupu na podzim a vypnout všechny přípojky, můžete být po instalaci SolarVenti při návratu na jaře příjemně překvapeni čerstvě provětranou chalupou, kde vše voní svěže. Je vyzkoušené, že výsledek je patrný i v zimním období, kdy je doba slunečního svitu kratší. I pár hodin slunečního svitu stačí k tomu, aby se objekt provětral a zamezilo se usazování vlhkosti.

Velikost panelu závisí na velikosti prostoru, který je potřeba provětrávat a temperovat. Nejmenší model SolarVenti SV3 s výkonem 250W je určený pro prostory do 25m² a zvyšuje teplotu oproti venkovní teplotě o cca. 15°C. Prostřední SolarVenti SV7 s výkonem 500W se hodí do prostor nepřesahující  40m². Největším modelem SolarVenti je SV30 s výkonem 2200W je vhodný do prostor do 140m² a zvyšuje teplotu až o 40°C. To znamená, že pokud je venku -20°C, bude do domu vháněn vzduch temperovaný na 20°C.

SolarAir s.r.o.

T. G. Masaryka 64/12
568 02 Svitavy
IČO: 28956877
DIČ: CZ28956877
E-mail: info@solarventi.cz
Tel.: 725 136 051
Web: www.solarair.cz
Po-Pá: 08.00-15.30
Zobrazit vzorkovnu na mapěLíbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět

Všechna témata Nové téma

Diskuzní fórum