Kalendář akcí
Stavíme, Bydlíme
HODONÍN

1. - 2. února 2019
Dům kultury Horní Valy
více...
Stavíme, Bydlíme
UHERSKÉ HRADIŠTĚ

15. - 16. března 2019
Městská sportovní hala
více...
Stavotech OLOMOUC
28. - 30. března 2019
Výstaviště Flora
více...
Stavíme, Bydlíme
JIHLAVA

5. - 6. dubna 2019
Dům kultury
více...
Stavíme, Bydlíme -
Krkonošský veletrh TRUTNOV

30. dubna - 1. května 2019
Společenské centrum UFFO
více...
FRÝDECKO-MÍSTECKÝ VELETRH
24. - 26. května 2019
Hala Polárka
více...
Moderní dům a byt
PLZEŇ
Žena a domov
1. - 3. listopadu 2019
Hala TJ Lokomotiva
více...
Stavotech OLOMOUC
Ekoenerga
Moravská Dřevostavba
7. - 9. listopadu 2019
Výstaviště Flora
více...

Ateliér Průmyslový design FMK UTB ve Zlíně

Expozice představuje prostřednictvím vybraných studentských projektů 15 let působení ateliéru Průmyslový design FMK UTB ve Zlíně, který navazuje na dlouholetou tradici výuky průmyslového designu, jejíž základy byly koncipovány na sklonku 30. let 20. století v Baťově Škole umění. Zlín se stal kolébkou českého průmyslového designu zejména zásluhou takových osobností, jakými byli prof. Zdeněk Kovář, jeho žák prof. akad. soch. Pavel Škarka a další.

 

V ateliéru Průmyslový design FMK UTB ve Zlíně, který vede MgA. Martin Surman, ArtD., pedagogicky působí také významný slovenský designér a pedagog Doc. Ferdinand Chrenka akad. soch. a rovněž nizozemský designér Tord Boontje, jenž vedl ateliér produktového designu na Royal College of Art v Londýně.

Ateliér Průmyslový design FMK UTB ve Zlíně se zaměřuje na úzkou spolupráci s výrobním sektorem, o čemž svědčí řada realizací konkrétních výrobků, registrovaných průmyslových vzorů a dlouhodobě úspěšné partnerství s mnoha firmami. Naprostá většina ateliérových projektů je iniciována přímo z praxe, konkrétními požadavky a potřebami průmyslové sféry. Pozitivním ukazatelem optimálního směřování ateliéru je bezesporu uplatnění absolventů v praxi, v tuzemských i v zahraničních společnostech.

V ateliéru Průmyslový design FMK UTB ve Zlíně je design vnímán jako prostředek komunikace, prostřednictvím něhož dochází k interakci mezi tvůrcem, výrobcem a uživatelem.   

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět

Všechna témata Nové téma

Diskuzní fórum