Kalendář akcí
Stavíme, Bydlíme
HODONÍN

1. - 2. února 2019
Dům kultury Horní Valy
více...
Stavíme, Bydlíme
UHERSKÉ HRADIŠTĚ

15. - 16. března 2019
Městská sportovní hala
více...
Stavotech OLOMOUC
28. - 30. března 2019
Výstaviště Flora
více...
Stavíme, Bydlíme
JIHLAVA

5. - 6. dubna 2019
Dům kultury
více...
Stavíme, Bydlíme -
Krkonošský veletrh TRUTNOV

30. dubna - 1. května 2019
Společenské centrum UFFO
více...
FRÝDECKO-MÍSTECKÝ VELETRH
24. - 26. května 2019
Hala Polárka
více...
Moderní dům a byt
PLZEŇ
Žena a domov
1. - 3. listopadu 2019
Hala TJ Lokomotiva
více...
Stavotech OLOMOUC
Ekoenerga
Moravská Dřevostavba
7. - 9. listopadu 2019
Výstaviště Flora
více...

Mladí architekti byli oceněni v soutěži Young Architect Award

Sedmý ročník soutěže studentů a architektů do 33 let zná své vítěze. Nejlepší práce byly oceněny 15. září 2015 na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, a to za přítomnosti patrona soutěže Ladislava Lábuse, děkana FA ČVUT v Praze. Z celkem 71 přihlášených ideových studií na téma Nový život pro stará místa postoupilo do finále 13 prací. Porota následně ocenila osm z nich, jedna práce získala cenu veřejnosti. Se soutěžními projekty se bude moci veřejnost seznámit během putovní výstavy, která odstartovala vernisáží na veletrhu FOR ARCH a skončí v dubnu 2016.

Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává šanci studentům a začínajícím architektům do 33 let ukázat své nadání a vyvolat diskusi nad otázkou udržitelného rozvoje prostředí. Právě tam směřovalo téma letošního zadání „Nový život pro stará místa“. „Nejvíce nás zaujaly projekty, které se pokusily otevřít všeobecněji platné téma, kterému se třeba nedostává pozornosti, není diskutováno, případně je úplně ignorováno. Mohli jsme si tak prostudovat opravdu širokou škálu projektů a přístupů k velmi rozlišným tématům. Pod hlavičkou Nový život pro stará místa jsme mohli vidět přehlídku rekonstrukcí, adaptací, konverzí, ale i dostaveb, novostaveb, případně návrhů rozsáhlých areálů a čtvrtí,“ říká předseda odborné poroty Adam Gebrian. Přístup nadějných mladých architektů hodnotí velmi pozitivně i Libor Brož ze společnosti Beton Brož: „Mládí je vášnivé, inovativní a ještě se nenechalo zdeformovat okolím. Nebojí se stát si za svými sny, fantaziemi a cíli, prostě jde si svou cestou a to je to, co je společné s duchem naší firmy.“

Prohlédněte si oceněné práce

Odborná porota pracovala pod vedením předsedy poroty Adama Gebriana, propagátora a kritika architektury, ve složení: Jaroslav Wertig, A69 - architekti, Marie Petrová, členka Výboru pro municipality Rady vlády pro udržitelný rozvoj, MŽP, Marek Kopeć, Marek Kopeć, Ondřej Dušek Architekti a Josef Pechar, Nadace „Nadání J., M. a Z. Hlávkových“.

Více informací najdete na www.yaa.cz.

Kontakty:

Manažerka projektu - Eva Pácaltová, E-mail: pacaltova@abf.cz, Tel.: +420 739 003 161

Kontakt pro média - Jana Machková, E-mail: machkova@abf.cz, Tel.: +420 739 003 164


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět

Všechna témata Nové téma

Diskuzní fórum