Kalendář akcí
Stavíme, Bydlíme
HODONÍN

1. - 2. února 2019
Dům kultury Horní Valy
více...
Stavíme, Bydlíme
UHERSKÉ HRADIŠTĚ

15. - 16. března 2019
Městská sportovní hala
více...
Stavotech OLOMOUC
28. - 30. března 2019
Výstaviště Flora
více...
Stavíme, Bydlíme
JIHLAVA

5. - 6. dubna 2019
Dům kultury
více...
Stavíme, Bydlíme -
Krkonošský veletrh TRUTNOV

30. dubna - 1. května 2019
Společenské centrum UFFO
více...
FRÝDECKO-MÍSTECKÝ VELETRH
24. - 26. května 2019
Hala Polárka
více...
Moderní dům a byt
PLZEŇ
Žena a domov
1. - 3. listopadu 2019
Hala TJ Lokomotiva
více...
Stavotech OLOMOUC
Ekoenerga
Moravská Dřevostavba
7. - 9. listopadu 2019
Výstaviště Flora
více...

Rezidence Drahobejlova získala ocenění v soutěži Stavba roku 2015

PRAHA, 20. října 2015 – Společnost Palmer Capital, rychle rostoucí správce nemovitostních fondů a nemovitostí spravující portfolio o celkové hodnotě jedné miliardy euro ve střední a východní Evropě, slaví úspěch. Její projekt, Rezidence Drahobejlova, získal v soutěži Stavba roku 2015, která se konala v Betlémské kapli v úterý 13. 10., Cenu státního fondu rozvoje bydlení.

Stavba roku je prestižní soutěž, která už od roku 1992 mapuje a hodnotí nejlepší české stavby. Soutěž organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

„Velice si vážíme tohoto ocenění, které potvrzuje naši správnou volbu. Do projektu jsme investovali 240 milionů korun a investice se opravdu vyplatila. Všech 86 bytů, které Rezidence Drahobjelova nabízí, bylo prodáno již na začátku září tohoto roku. Vyprodat celou nabídku, která obsahovala byty v dispozicích 1+kk, 3+kk, 4+kk i mezonety, trvalo něco málo přes rok,“ uvedl Zbyněk Laube, ředitel developmentu Palmer Capital.

Komplex se vyjímá ve stejnojmenné ulici v Praze 9 - Vysočanech, pouhé 3 minuty chůze od stanice metra B Českomoravská a OC Harfa. Za projektem stojí ABM architekti, kteří společně s investorem, společností Palmer Capital, navrhli architektonicky zajímavě řešený koncept bydlení. Nově postavený dům nezapře inspiraci kubismem – stačí se podívat na jeho běloskvoucí fasádu s vystupujícími arkýři, které zajišťují maximální přístup světla do bytů a strohou eleganci podtrženou velkorysým prosklením.

„Ve vnitrobloku budovy se nachází parking, který se skrývá pod zatravněnou střechou, a dva mezonetové „domky“, což nebývá v městské zástavbě příliš obvyklé. Pro obyvatele jsou přímo v objektu v přízemí k dispozici služby a obchody, orientované do ulice prosklenými výklady,“ popsala vybavenost komplexu Zdeňka Prodanová, Sales a Marketing Manager Palmer Capital.

Společnost Palmer Capital byla založena v roce 1992, je soukromým fondem a správcem komerčních nemovitostních fondů s majetkovou hodnotou ve výši jedné miliardy euro v Evropě a nejsilnějšího portfolia ve střední a východní Evropě. Je známá pro svůj aktivní a profesionální přístup ke správě komerčních nemovitostí v regionálních městech a místech mimo centra měst, která přinášejí vynikající finanční návratnost. V letech 2012 a 2013 se společnost Palmer Capital dostala do čela investičních hodnocení a stala se jednou z vedoucích společností ve svém oboru. Nové varšavské zastoupení je devátou kanceláří Palmer Capital v Evropě a pátou v regionu střední a východní Evropy.

Stavba roku je prestižní soutěž, která už od roku 1992 mapuje a hodnotí nejlepší české stavby. Soutěž organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Je otevřena všem stavbám dokončeným v období mezi 1. červnem předchozího a 31. květnem aktuálního roku a svůj projekt může přihlásit kdokoliv ze zástupců. „V každém roce je uděleno 15 nominací na titul a pět titulů Stavba roku. Vítězné stavby jsou veřejně označovány plaketou a jsou široce publikovány,“ píší organizátoři.

 

Kontakt pro média:

Best Communications

Martin Šubrt, Mob: +420 724 526 770, e-mail: martin.subrt@bestcg.com

Gabriela Dvořáková, Mob: +420 601 357 066, e-mail: gabriela.dvorakova@bestcg.com


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět

Všechna témata Nové téma

Diskuzní fórum