Kalendář akcí
Stavíme, Bydlíme
HODONÍN

1. - 2. února 2019
Dům kultury Horní Valy
více...
Stavíme, Bydlíme
UHERSKÉ HRADIŠTĚ

15. - 16. března 2019
Městská sportovní hala
více...
Stavotech OLOMOUC
28. - 30. března 2019
Výstaviště Flora
více...
Stavíme, Bydlíme
JIHLAVA

5. - 6. dubna 2019
Dům kultury
více...
Stavíme, Bydlíme -
Krkonošský veletrh TRUTNOV

30. dubna - 1. května 2019
Společenské centrum UFFO
více...
FRÝDECKO-MÍSTECKÝ VELETRH
24. - 26. května 2019
Hala Polárka
více...
Moderní dům a byt
PLZEŇ
Žena a domov
1. - 3. listopadu 2019
Hala TJ Lokomotiva
více...
Stavotech OLOMOUC
Ekoenerga
Moravská Dřevostavba
7. - 9. listopadu 2019
Výstaviště Flora
více...

Soutěž Stavba roku 2014 Olomouckého kraje zná vítěze

Kvalitní architektura je významná nejen pro vlastníka stavby, ale kultivuje i veřejný prostor, v němž se pohybujeme všichni. Proto je dobré oceňovat to, co se povedlo.

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě dnes uzavřel v pořadí šestý ročník soutěže s názvem Stavba roku 2014 Olomouckého kraje. Odborná porota ocenila nejlepší nové stavby nebo rekonstrukce, které v kraji vznikly v letech 2013 až 2014. O vítězích se rozhodovalo tradičně v 5 kategoriích.

„Soutěž Stavba roku je dobrou příležitostí k prezentaci kvalitních projektů v oblasti stavitelství. Hlavním cílem je zviditelnit a podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří v našem regionu realizují zajímavé stavby a mění tak podobu Olomouckého kraje. Vítězné stavby jsou důkazem toho, že architektura se vyvíjí nesmírně rychle a reaguje na nejnovější trendy. Realizované projekty rovněž ukazují, že lze vycházet vstříc požadavkům na co nejrychlejší realizaci a současně zachovat estetickou a řemeslnou kvalitu staveb i šetrný přístup k životnímu prostředí,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil na slavnostním předávání cen.

V kategorii staveb určených k bydlení a rekreaci zvítězil Polyfunkční dům U Kavalerie v Olomouci, za nejlepší stavbu občanské vybavenosti byla vybrána Galerie Šantovka, mezi stavbami dopravními, inženýrskými a vodohospodářskými zvítězil projekt výstavby Silnice I/44 Vlachov – Rájec, kategorii staveb technologických a pro průmysl a zemědělství ovládla novostavba lékárny fakultní nemocnice Olomouc a kategorii zaměřenou na rekonstrukci a obnovu staveb ovládl objekt Silo Tower Olomouc.

Porota hodnotila u objektů architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení a začlenění do daného prostředí. Důležitým prvkem hodnocení byl také vliv stavby na životní prostředí, vhodnost použití stavebních materiálů a v neposlední řadě vstřícné řešení pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Na přípravě a realizaci soutěže hejtmanství tradičně spolupracuje s Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Akci organizačně a technicky zajišťuje společnost Omnis Olomouc. Všechny přihlášené stavby včetně oceněných si odborná i laická veřejnost může prohlédnout na stavebním veletrhu Stavotech, který proběhne 26. - 28. března na Výstavišti Flora v Olomouci.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět